POLICJANCI CBŚP ZLIKWIDOWALI POD DZIAŁDOWEM LABORATORIUM AMFETAMINY, A W MARKACH ZABEZPIECZYLI 10 LITRÓW PŁYNNEJ W BUTELKACH Z HERBATĄ

POLICJANCI CBŚP ZLIKWIDOWALI POD DZIAŁDOWEM LABORATORIUM AMFETAMINY, A W MARKACH ZABEZPIECZYLI 10 LITRÓW PŁYNNEJ W BUTELKACH Z HERBATĄ

Zlikwidowane laboratorium amfetaminy, zabezpieczone 10 litrów płynu zawierającego amfetaminę i prawie 1,5 kg gotowego narkotyku oraz zatrzymane dwie osoby – to efekt pracy policjantów opolskiego CBŚP w warmińsko-mazurskim. Mężczyzna i kobieta usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Opolu zarzuty produkcji i przygotowania do wprowadzenia do obrotu narkotyków. Z kolei policjanci białostockiego CBŚP zatrzymali dilera narkotyków, który przewoził w swoim samochodzie 10 litrów płynnej amfetaminy. Z takiej ilości można wytworzyć blisko 14 kg czystego narkotyku o wartości w obrocie detalicznym prawie pół mln zł. Mężczyzna po zarzutach w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu.

Funkcjonariusze opolskiego CBŚP ustalili, że w jednej z miejscowości powiatu działdowskiego ma miejsce produkcja amfetaminy. Policjanci ustalili też tożsamość mężczyzny, który miał się trudnić procederem. 40-letniego Tomasza D. policjanci zatrzymali na ulicy przed posesją, którą zajmował wraz z partnerką.

Funkcjonariusze weszli do domu jednorodzinnego i zatrzymali również 31-letnią Paulinę G. Jak ustalili, kobieta wiedziała, czym para się jej życiowy partner i pomagała mu.

Podczas przeszukania domu,  na poddaszu policjanci trafili na laboratorium amfetaminy. W kilku pomieszczeniach odbywała się produkcja narkotyku. Był tam również zlokalizowany magazyn z odczynnikami chemicznymi służącymi do produkcji.

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1,5 kilograma gotowego produktu i 10 litrów płynu zawierającego amfetaminę, do tego liczne odczynniki chemiczne. Oprócz amfetaminy, policjanci znaleźli również marihuanę. Wstępnie, wartość narkotyku w obrocie detalicznym została oszacowana na ponad 45 tys. zł.

Zatrzymani trafili do Prokuratury Okręgowej w Opolu nadzorującej to postepowanie. Tutaj usłyszeli zarzuty dotyczące produkcji, posiadania i usiłowania wprowadzenia do obrotu narkotyków. Na wniosek prokuratora, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu Tomasza D. na 3 miesiące. Paulina G. partnerka będzie podpisywała policyjny dozór i ma zakaz opuszczania kraju.

W tym samym czasie funkcjonariusze CBŚP z Białegostoku rozpracowując zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się produkcją, przemytem i handlem narkotykami ustalili, że jedna z osób zaangażowanych w ten proceder będzie przemieszczała się w okolicach Warszawy. Policjanci zorganizowali zasadzkę i kiedy kierujący fiatem brava pojawił się w podwarszawskich Markach zatrzymali go do kontroli drogowej. Mężczyzna przewoził w bagażniku 12 butelek napojów. Jednak zamiast właściwej zawartości w szczelnie zapakowanych plastikowych butelkach była płynna amfetamina.

Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca Zambrowa i zabezpieczyli płynny narkotyk. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wołominie, gdzie usłyszał zarzuty obrotu środkami odurzającymi, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Previous POSZUKUJEMY ZAGINIONEGO ADAMA GALUS
Next SELEKCJA DO OPOLSKICH ANTYTERRORYSTÓW

Może to Ci się spodoba

Opole na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD 0,5 KILOGRAMA NARKOTYKÓW

Prudniccy kryminalni zatrzymali 2 młodych mieszkańców powiatu prudnickiego podejrzanych o przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 0,5 kilograma marihuany. W trakcie przeszukania prywatnych posesji śledczy oprócz narkotyków zabezpieczyli również specjalistyczny

Opole na Sygnale 0 Comments

SAMOCHODEM PRZEWOZIŁ 1,5 KILOGRAMA AMFETAMINY

Znalezione blisko 1,5 kilograma amfetaminy, ponad 200 gramów suszu konopi indyjskich oraz sprzęt do uprawy plantacji marihuany, to efekt pracy policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali

Opole na Sygnale 0 Comments

BY OSZUSTOM SIĘ NIE UDAŁO – RODZINNE ROZMOWY PRZYNOSZĄ EFEKTY

Oszuści nie mają wakacji i wciąż próbują wyłudzać pieniądze od naszych seniorów. Czujność, ograniczone zaufanie i wiedza o metodach działania przestępców z pewnością pomogą uchronić się przed dotkliwą stratą. Również

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź