OPOLSCY POLICJANCI ZABEZPIECZYLI NIELEGALNE OPROGRAMOWANIE
Niska cena i 100-letnia aktualizacja. Taką ofertą oprogramowania automap zainteresowali się policjanci z cyberprzestępczości, przeglądając jeden z internetowych portali aukcyjnych. Funkcjonariusze ustalili, że oprogramowanie pochodzi z nielegalnego źródła. Pokrzywdzony przestępstwem straty wycenił na blisko 40 000 złotych.
Policjanci z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej w Opolu – monitorując sieć internetową – wpadli na trop nielegalnego oprogramowania. Śledczy zwrócili szczególną uwagę na 3 konkretne aukcje. Na nich sprzedawcy oferowali wgranie popularnej automapy z możliwością aktualizacji na blisko 100 lat. Ich podejrzenia szybko się potwierdziły. Funkcjonariusze ustalili kim są osoby naruszające prawo w sieci. To 31-letni mieszkaniec Strzelec Opolskich oraz dwaj mieszkańcy Opola (26 i 32 lata).
Przeszukując posesję mężczyzn, policjanci zabezpieczyli łącznie 3 dyski komputerowe. Na nich znajdowały się podrobione automapy. Teraz ich analizą zajął się biegły, który wyda opinię w tej sprawie.
Cała trójka musi się liczyć teraz z zarzutami rozpowszechniania nielegalnego oprogramowania. Za taki czyn kodeks karny przewiduje do 3 lat więzienia.
Może to Ci się spodoba
PODEJRZANI O BRUTALNE POBICIE I KRADZIEŻ – ZOSTALI ARESZTOWANI
Kryminalni z Opola zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o brutalne pobicie. 27 i 36-latek mieli przypalać ogniem swoją ofiarę. Obaj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Teraz muszą się
DOMOWA HODOWLA POD NAMIOTEM
Kryminalni z Opola zatrzymali 30-letniego obywatela Ukrainy. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli namiot z oprzyrządowaniem służącym do nielegalnej hodowli marihuany. Oprócz tego funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 25 gramów gotowego suszu.
65-LATEK USŁYSZAŁ ZARZUT USZKODZENIA CIAŁA
Po kłótni ze swoim znajomym kilka razy uderzył go siekierą w głowę. W wyniku zadanych obrażeń ciała, mężczyzna doznał poważnego urazu. Podejrzany, który sam zgłosił zdarzenie został przez policjantów zatrzymany.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!