„OPOLE BEZ PRZEMOCY”

„OPOLE BEZ PRZEMOCY”

Komenda Miejska Policji w Opolu współorganizowała konferencję poświęconą przemocy domowej. Policjanci i pracownicy socjalni przybliżyli instytucje i organizacje, niosące pomoc ofiarom przemocy. Uczestnicy zapoznali się z założeniami programu „Dzielnicowy bliżej nas” – w tym z rolą dzielnicowego w procedurze „Niebieskiej Karty”.

Konferencja „Opole Bez Przemocy” – zainaugurowana przez prezydenta Opola Pana Arkadiusza Wiśniewskiego – odbyła się w Urzędzie Miasta. Udział w niej wzięli między innymi nauczyciele, dyrektorzy szkół, pracownicy socjalni i placówek wsparcia dziennego, policjanci oraz strażnicy miejscy. Głównym jej celem było zapoznanie uczestników z instytucjami i organizacjami niosącymi pomoc ofiarom przemocy domowej.

Policjanci omówili rolę dzielnicowego w procedurze „Niebieskiej Karty”. Podkreślili znaczenie zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych, w zebraniach których uczestniczy dzielnicowy.

Na zakończenie każdy uczestnik konferencji otrzymał materiały edukacyjno-informacyjne w postaci broszurek i ulotek. Specjalnie na konferencję przygotowano „Informator o Placówkach Wsparcia Dziennego w Opolu”.

Previous Praca w Małopolsce czeka – co piąta firma będzie zatrudniać!
Next OKRĘGOWE ZAWODY TRESURY PSÓW SPECJALNYCH

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ZAWODY SPORTOWE KLAS MUNDUROWYCH

Prudniccy policjanci włączyli się w organizację zawodów w miejscowym Zespole Szkół Rolniczych. W konkursie wzięły udział klasy o profilu mundurowym. Do rywalizacji stanęło 5 drużyn, w tym goście z Ukrainy.

Wiadomości 0 Comments

Duże okna w domu – zalety i wady

Duże przeszklenia domu sprawiają, że wydaje się on większy dzięki doskonałemu doświetleniu. Im większą powierzchnię pokrywają, tym większy jest ich efekt. Mają swoje zalety, ale i wady, tak jak każde

Strefa Biznesu 0 Comments

Najmniejsze przedsiębiorstwa mocno odczują podwyżkę cen prądu

Ceny energii są stabilne, wzrosły za to opłaty za sprzedaż i dystrybucję energii elektrycznej. Dlatego od stycznia odbiorcy w Polsce zapłacą rachunki wyższe średnio o kilka procent. Podwyżkę dotkliwiej odczują przedsiębiorstwa, zwłaszcza te

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź