Jak mogę uzyskać wyższe odszkodowanie za mój samochód?
Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do tysięcy kolizji.
Badania wykazały, że ponad siedemdziesiąt procent (lub więcej) kosztorysów przygotowywanych przez firmy ubezpieczeniowe jest rażąco zaniżonych. W wielu przypadkach ubezpieczyciele wypłacają część pieniędzy poszkodowanym, a pozostałe środki po wypadku.
Warto poszukać firmy, która specjalizuje się w odzyskiwaniu odszkodowań. Dobra kancelaria odszkodowawcza zbierze całą dokumentację potrzebną do złożenia wniosku o odszkodowanie i uzyska dla Państwa najwięcej pieniędzy. Cały proces może trwać zaledwie kilka dni.
- Na czym polega rola kancelarii odszkodowawczej?
W pierwszej kolejności dokonują one weryfikacji szkody. Pierwszym warunkiem jest to, aby szkoda nie była wyrządzona zbyt długo – nie więcej niż trzy lata.
Konieczne będzie dostarczenie dokumentacji. Dokumenty te zawierają informacje o wypłacie odszkodowania oraz kalkulację szkody. Firma oferująca odkup szkód będzie potrzebowała dokumentacji do wyliczenia m.in. przysługującej Ci dopłaty.
Gdy klient zdecyduje się na sprzedaż szkody, podpisuje umowę cesji wierzytelności z firmą odszkodowawczą i otrzymuje zapłatę. Klient nie może już dochodzić odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego.
- Nie wiesz, czy Twoje odszkodowanie z OC było zaniżone?
Nic dziwnego, że tylko specjaliści z rynku ubezpieczeniowego mogą ocenić działania ubezpieczyciela i stwierdzić, czy kwoty z OC i AC zostały prawidłowo wyliczone.
Z doświadczenia i praktyki w Polsce wynika, że większość roszczeń jest zaniżana. Klienci, którzy nie są świadomi swoich praw, pozostaną bezbronni, jeśli nie będą ich znali. Dlatego właśnie powstała firma zajmująca się analizą odszkodowań.
Skontaktuj się z nami, jeśli nie masz pewności lub podejrzewasz, że zmniejszyłeś OC sprawcy. Wszyscy, którzy czują, że ich kwota jest zbyt niska, mogą uzyskać pomoc. Kancelaria odszkodowawcza może przeprowadzić bezpłatną analizę Twojej sprawy, wystarczy zadzwonić lub wysłać e-mail.
Zobacz również: Składanie wniosku o odszkodowanie, gdy kilka stron może być odpowiedzialnych za wypadek
- Jak rozpoznać, że kosztorys naprawy samochodu jest zbyt niski?
Czy Twój samochód brał udział w wypadku lub kolizji? Czy jesteś w stanie kupić nowe części lub dokonać poważnych napraw? Bardzo ważne jest, aby wycena szkody odpowiadała rzeczywistej szkodzie.
Oto przewodnik krok po kroku, na co zwracać uwagę w potencjalnej wycenie naprawy samochodu.
Są to kluczowe punkty, które należy rozważyć:
- Odszkodowanie na bazie netto. Będziesz miał prawo do zaniżonego odszkodowania z OC, jeśli Twój samochód nie znajduje się w środkach trwałych, a Twoja firma nie może odliczyć podatku VAT od kosztów naprawy.
- Amortyzacja części – zwana też urealnieniem. W tej sytuacji ubezpieczyciel nie może stosować tego typu odliczeń bez podstawy prawnej.
- Dostępne są zamienniki. Nie musisz godzić się na gorszą jakość i tańsze materiały. Masz prawo do naprawy przy użyciu oryginalnych części.
- Niedoszacowanie kosztów robocizny w warsztacie blacharskim. W tym przypadku musisz być świadomy ceny i jakości usługi.
- Nieprawidłowe rozliczenie szkody całkowitej. Częstym zjawiskiem jest zaniżanie wartości rynkowej lub zawyżanie pozostałości.
- Jaka jest podstawa prawna postępowania?
Pamiętaj, że zasada – wyrażona w art. 363 S1 k.c. oraz dodatkowo podstawowa norma art. 361 SS2 k.c. – jest jedyna. Twoje prawo jest jednoznaczne. Jeżeli rzecz została uszkodzona w sposób uniemożliwiający jej naprawę, strona odpowiedzialna musi zwrócić poszkodowanemu wszelkie celowe i ekonomicznie uzasadnione wydatki poniesione w celu przywrócenia jej do stanu poprzedniego.
- Ubezpieczyciele celowo oferują niskie odszkodowania
Wielu poszkodowanych kierowców z przerażeniem patrzy na wysokość odszkodowania, jakie otrzymali od swojego ubezpieczyciela. Jak wynika z naszych obserwacji, są to celowe działania firm ubezpieczeniowych. Liczą one na to, że klient nie zorientuje się, że wypłacona mu kwota będzie zbyt niska.
W tym przypadku należy pamiętać, jak ważne może być prawidłowe odwołanie. Jeśli klient złoży prawidłową – zgodną ze wzorem – odpowiedź, możliwe jest, że otrzyma wyższą kwotę, która wystarczy na naprawę samochodu, który został uszkodzony w wypadku.
- Jak to wygląda w praktyce
Ubezpieczyciele często sięgają po prosty chwyt psychologiczny. Polega on na szybkim uzyskaniu wypłaty ubezpieczenia. W takim przypadku klient powinien być w pełni zadowolony z szybkiej wypłaty. W takiej sytuacji klient prawdopodobnie nie będzie się odwoływał i uzna, że szybko otrzymał kwotę odszkodowania.
Jest to kolejne celowe posunięcie firm ubezpieczeniowych. Wielu klientów nie zdaje sobie sprawy z tego, że może jeszcze zareagować na otrzymane pieniądze. Dzięki temu można domagać się dopłaty do niedopłaconej kwoty. Dopiero po sprawdzeniu u mechanika kosztów naprawy poszkodowany orientuje się, że kwota wypłacona przez ubezpieczyciela nie wystarcza na pokrycie kosztów usługi czy zakupu części zamiennych. Taka sytuacja może doprowadzić do poważnych szkód. Rozsądnym rozwiązaniem jest odwołanie się od zaniżonego odszkodowania z OC osób odpowiedzialnych za uszkodzenie pojazdu.
Towarzystwa ubezpieczeniowe rzadziej pozytywnie reagują na apele poszkodowanych o zapłatę. Zauważalna jest również opieszałość w udzielaniu odpowiedzi w sprawie lub udostępnianiu danych.
- Korzyści płynące ze współpracy z kancelariami odszkodowawczymi
Po pierwsze, szybko otrzymamy dodatkowe pieniądze i nie musimy przechodzić przez długotrwałe procesy sądowe pomiędzy nami a naszym ubezpieczycielem. Oszczędza to nam wiele czasu i pozwala uniknąć formalności, które mogłyby nas zniechęcić do ubiegania się o dodatkowe odszkodowanie. Czasami cały proces może trwać zaledwie kilka dni.
Może to Ci się spodoba
Z DZIEĆMI O BEZPIECZNYCH FERIACH PRZED FERIAMI
Ferie na Opolszczyźnie już niebawem, a policjanci częściej niż zwykle odwiedzają szkoły i przedszkola rozmawiając z dziećmi o bezpieczeństwie w trakcie zimowego wypoczynku. Podczas takich spotkań przekazują im niezbędną wiedzę
Kiedy zamówić wywóz gruzu Gorzów Śląski i nie tylko?
W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej budynków powstaje, a starsze obiekty są remontowane lub przebudowywane, problem gromadzenia i utylizacji odpadów budowlanych staje się coraz bardziej palący. W takich sytuacjach kluczowe
Dieta wysokobiałkowa – czy jest dobra dla naszego organizmu?
Zbilansowana dieta to taka, która zawiera zdrową równowagę węglowodanów, białek i tłuszczów, a także wysoki poziom witamin i składników odżywczych. Różnorodność spożywanych przez nas posiłków jest tym, co dostarcza naszemu
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!